Couple Checkup hakkında daha fazlasını öğrenin
 
Örnek Rapor        Örnek Değerlendirme Rehberi


Couple Checkup nedir?    Sayfanın Başı

        Couple Checkup sizin ve partnerinizin daha tatmin edici ve daha sıcak bir ilişki kurmanıza yardım etmek üzere tasarlanmıştır. Soruları cevaplamak ilişkinize dair düşüncelerinizi ve tutumlarınızı harekete geçirecektir. Couple Checkup, iletişimi geliştirmeyi, keşfetmeyi etkinleştirmeyi ve genel olarak ilişkinizin kalitesini artırmayı amaçlamaktadır.


Couple Checkup niçin yapılmalı?    Sayfanın Başı

        Couple Checkup çift olarak güçlü alanlarınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır. Güçlü alanlar sizin keyif almanızı ve sağlıklı bir ilişki sürdürmenizi sağlayan noktalardır. Checkup, ilişkinizi zorlayan meseleleri saptamanıza da yardımcı olacaktır.


Couple Checkup'ı kimler kullanabilir?    Sayfanın Başı

        İster flört ediyor olun ister nişanlı veya evli olun, Couple Checkup buna göre siz ve partneriniz için uygun olan soruları otomatik olarak seçip kullanımınıza sunacaktır. Checkup, ilişkisini zenginleştirmeyi arzu eden bütün çiftler için uygundur.


Checkup çift olarak bize uygun olacak mı?    Sayfanın Başı

        Checkup'ın eşsiz ve güçlü yönü, soruların çift olarak size uyarlanmış olmasıdır. Cevapladığınız özgeçmiş sorularına dayanarak, Checkup'ınız size özgü soruları içerek şekilde ilişkinize uyarlanmış olur.


Checkup Raporumuzu almamız ne kadar sürer?    Sayfanın Başı

        Her ikinizin de çevrimiçi Checkup'ı tamamlamasından sonraki 30 saniye içinde Checkup Raporunuzu görebilir ve yazdırabilirsiniz.


Ne tür geribildirimler alınıyor?    Sayfanın Başı

        Sonuçlarınızın ilişki alanlarına göre ayrıldığı 15-20 sayfalık bir Checkup Raporu alacaksınız. Ayrıca, sonuçları yorumlamanıza yardımcı olacak bir Değerlendirme Rehberi de mevcuttur.


Checkup hangi konuları kapsıyor?    Sayfanın Başı

        Couple Checkup ile 20 önemli ilişki alanı araştırılmaktadır. Bunun yanı sıra kişiliğiniz ve geldiğiniz aile ile ilgili sorular da bulunmaktadır.


Couple Checkup'ı kim geliştirmiştir?    Sayfanın Başı

  Couple Checkup, PREPARE/ENRICH, Minnesota'da Dr. David Olson ve Dr. Peter Larson tarafından geliştirilmiştir.
 
    Dr. David Olson, ulusal ve uluslararası platformda tanınmış bir evlilik ve aile uzmanıdır. Yetkin bir psikolog, evlilik ve aile terapisti olmasının yanı sıra Minnesota Üniversitesi'nde Fahri Profesördür. Yaygın olarak kullanılan PREPARE/ENRICH adındaki çift değerlendirme envanterini geliştirmiştir; evlilik ve aile alanlarında 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. David H. Olson
 

Couple Checkup bilimsel olarak doğru mu?    Sayfanın Başı

        Couple Checkup bilimsel temellere dayaranak geliştirilmiştir ve oldukça saygın bir yere sahip olan PREPARE/ENRICH çift anketine dayanmaktadır. Checkup bilimsel anlamda kesinliğe sahiptir; bu da puanların geçerli, güvenilir ve doğru olduğu anlamına gelir.


Ya ilişkimizde sorunlarımız varsa?    Sayfanın Başı

        Çözmekte zorlandığınız başlıklar varsa, sorunlar artmadan veya ilişkinizdeki yakınlık zedelenmeden sizin ve partnerinizin profesyonel yardım alması önemlidir.

        Couple Checkup sonuçlarınızla ilgili daha fazla geribildirim ve destek almak veya ilişki sorunlarınızla ilgili profesyonel yardım almak için İNDA Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'ne başvurabilirsiniz. Bize ulaşmak için lütfen http://www.inda.tc/iletisim.aspx linkine tıklayınız. İNDA, İstanbul dışında da, bulunduğunuz ilde uygun bir uzmana yönlendirilebilmeniz için yardımcı olabilir.